Kuchnie z blatem barowym są jednocześnie modne i praktyczne. Barowy blat nadaje się do małych kuchni, w których brakuje miejsca, ale również wyróżnia się jako nowoczesny element w przestronnych kuchniach. Jakie są jego główne zalety i jaką kombinację blatu i krzeseł wybrać?

Kuchnia służy głównie do przygotowywania posiłków, ale w przypadku małych mieszkań często zastępuje również jadalnię. W takim przypadku dobrym wyborem może być barawy stół. Oprócz oszczędności miejsca, w otwartej przestrzeni doskonale sprawdzi się jako optyczny element dzielący kuchnię od salonu. Niektóre lady barowe mają również dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci szafek i półek, które są praktyczne zwłaszcza w małych kuchniach.

Nie jest to jednak tylko domena małych kuchni, ładnie wyróżnia się również w dużych nowoczesnych przestrzeniach, na przykład w stylu retro czy industrialnym. Stoły barowe albo stoją samodzielnie, albo są przedłużeniem zabudowy kuchennej. Przy wyborze stołu najważniejsza jest jego wysokość. Standardowa wysokość barowych lad wynosi od 110 do 115 cm. Jeśli blat barowy jest częścią zestawu kuchennego, powinien mieć taką samą wysokość jak sama kuchnia. Wybór hokerów uzależniony jest od wysokości blatu barowego.

Stolik barowy, Amisa żółty

Najczęściej spotykane są hokery na jednej nodze – nadają się do różnych wysokości blatów barowych. Regulowana wysokość siedziska można łatwo dopasować do wysokości blatu, zwykle od 58 do 86 cm. Hokery na czterech nogach charakteryzują się stabilnością i dużą nośnością, ale wysokość siedziska jest stała. Powinieneś zachować odległość 65-75 cm między krzesłami.

Materiał

Kombinacje kilku materiałów, na przykład drewna i metalu, są obecnie popularne w ladach barowych, ale elementy wykonane tylko z jednego również wyglądają świetnie. Drewno to klasyka, która nigdy nie zawodzi. Jest ponadczasowy, ciepły i łatwy do łączenia z innymi elementami w pomieszczeniu. Metal natomiast charakteryzuje się długą trwałością, chłodną elegancją i minimalistycznym designem. Łatwość konserwacji i waga są typowe dla plastiku, który bardziej niż inne materiały jest oferowany w różnych wariantach kolorystycznych i kszt

Rodzaje barowych krzeseł

Hokery barowe to elegancki i zajmujący niewiele miejsca wybór. Nadają się nie tylko na blat barowy lub barek, ale także na wyspę kuchenną lub składany stół barowy. Do częstego i długotrwałego użytkowania wybierz hokery z oparciem, które pozwoli rozluźnić mięśnie pleców.

Rodzaje barowych krzeseł

Dolne oparcie wygląda minimalistycznie, podczas gdy wyższe zapewnia komfort podobny do klasycznego krzesła do jadalni. Oprócz oparć na komfort użytkowania może wpłynąć również konstrukcja. Możesz wybierać spośród modeli krzeseł stałych i obrotowych. Zaletą typu obrotowego jest to, że w każdej chwili możesz dopasować siedzisko krzesła do potrzebnej strony.

Lokalizacja blatu barowego zależy od wielkości i układu kuchni. Możesz umieścić go na środku pomieszczenia, jako przedłużenie szafki kuchennej, przy ścianie lub pod oknem.

Rozmiary w skrócie

Dostępne są do czterech różnych wysokości stołków barowych: niski, kontuarowy, barowy i bardzo wysoki. Ten przegląd pomoże Ci je wybrać, dzięki czemu łatwo dowiesz się, jakich krzesełek potrzebujesz.

Niskie krzesło

Wysokość stołu: 70-75 cm Wysokość krzesła: 60 cm

Kontuarowe krzesło

Wysokość stołu: 90-100 cm Wysokość krzesła: 61-70 cm

Barowe krzesło

Wysokość stołu: 105-110cm Wysokość krzesła: 71-85 cm

Extra wysokie krzesło

Wysokość stołu: 110-120 cm Wysokość krzesła: 86 cm

TIP: Wszystkie meble i akcesoria do domu w jednym miejscu www.meblemirek.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry